Palmarès del Sant Cugat Fantàstic

2020

Millor Pel·lícula / Best Feature Film: BLOOD MACHINES

MIllor Guió / Best Script:  Sergi Arnau (LONE WOLVES)

Millor Director / Best Director:  Aram Garriga (AN AMERICAN SATAN)

Millor Actor / Best Actor:   Lluís Altés (EL CERRO DE LOS DIOSES)

Millor Actriu / Best ActressSofia Lanaro (CARROÑA) 

Millors Efectes Digitals  / Best Effects: BLOOD MACHINES

Millors Banda Sonora  / Best Music: BLOOD MACHINES

Menció Especial / Special MentionEL CERRO DE LOS DIOSES

Premi de la Crítica / Critics AwardAN AMERICAN SATAN

Premi del Públic / Audience AwardEL CERRO DE LOS DIOSES

Premi Creanova al Millor Curt / Creanova Best Short Film Award:  

THERE WILL BE MONSTERS (Carlota Martínez-Pereda)

Millor Curtmetratgista / Best Short Film Director:  

David Muñoz i Adrián Cardona (LA ÚLTIMA NAVIDAD DEL UNIVERSO)

Menció Especial / Special Mention

NO APTO PARA MENORES (Daniel Noblom) 

Premi de la Crítica / Critics Award - Short: POLTER (Álvaro Vicario)

Premi del Públic / Audience Award - ShortPOLTER (Álvaro Vicario)

JURAT: José Luis Montesinos, Denise Castro, Àlvaro Rodríguez Areny

2019

Millor Pel·lícula / Best Feature Film: THE CLEANING LADY 

MIllor Guió / Best ScriptAlexis Peters, Jon Knautz (THE CLEANING LADY)

Millor Director / Best Director: Oliver Kienle (FOUR HANDS)

Millors Efectes Especials de Maquillatge / Best Makeup FX: NAZI UNDEAD

Premi de la Crítica / Critics Award: TOP KNOT DETECTIVE

Premi del Públic / Audience AwardGHOSTLAND

Premi Creanova al Millor Curt / Creanova Best Short Film AwardLE BLIZZARD 

Millor Curtmetratgista / Best Short Film Director: Marc Martínez Jordán

MIllor Guió Curt/ Best Short ScriptM. Martínez Jordán (YOUR LAST DAY ON EARTH)

Premi de la Crítica / Critics Award - Short: CARIÑO

Premi del Públic / Audience Award - ShortL'ESCARBAT AL FINAL DEL CARRER

JURAT: José Miguel Rodríguez, Sergi Vizcaino, Rafa Dengrà

2018

Millor Pel·lícula / Best Feature Film: OUR EVIL

MIllor Guió / Best ScriptCosima Dannoritzer (LLADRES DE TEMPS)

Millor Director / Best Director: Andrés Goteira (DHOGS)

Menció Especial del jurat / Special Jury Mention: SANT MARTÍ

Premi de la Crítica / Critics Award: MOM AND DAD

Premi del Públic / Audience Award: DRÁCULA DE DENISE CASTRO

Millor Curt / Best Short Film: RIP

Millor Curtmetratgista / Best Short Film Director: Pablo S. Pastor (BYE BYE BABY)

MIllor Guió Curt/ Best Short ScriptMarisa Crespo y Moises Romera (9 PASOS)

Menció Especial del jurat / Special Jury Mention - Short: CARONTE 

Premi de la Crítica / Critics Award - Short: CARONTE

Premi del Públic / Audience Award - Short: CARONTE

JURAT: Marc Martínez Jordán, Àlex Maruny, Karen Madrid

2017

Millor Pel·lícula / Best Feature Film: NOCTEM

MIllor Guió / Best Script: Enrique García, Kike Mesa, Lluís Segura (MANIAC TALES)

Millor Director / Best Director: Raman Hui

Menció Especial del jurat / Special Jury Mention: PREVENGE

Premi de la Crítica / Critics Award: MANIAC TALES

Premi del Públic / Audience Award: NOCTEM

Millor Curt / Best Short Film: NERÓN

Millor Curtmetratgista / Best Short Film Director: Rubin Stein

Menció Especial del jurat / Special Jury Mention - ShortZONA 84, DARRELL 

Premi de la Crítica / Critics Award - ShortCAVALLS MORTS

Premi del Públic / Audience Award- ShortRINGO

JURAT: Glória Fernández, Geoffrey Cowper, Jose Miguel Rodríguez

2016

Millor Pel·lícula / Best Feature Film: TRUE LOVE WAYS

Millor Director / Best Director: Mark Murphy (AWAITING)

Menció Especial del jurat / Special Jury Mention: EL ESLABÓN PODRIDO

Premi de la Crítica / Critics Award: LANDMINE GOES CLICK

Premi del Públic / Audience Award: AWAITING

Millor Curt / Best Short Film: BEHIND

Millor Curtmetratgista / Best Short Film Director: Lluís Quilez (GRAFITTI)

Menció Especial del jurat / Special Jury Mention- ShortCAMBIO 

Premi de la Crítica / Critics Award- ShortGRAFITTI

Premi del Públic / Audience Award - ShortGRAFITTI

JURAT: Joan Frank Charansonnet, André Cruz, Sílvia Sabaté

2015

Millor Pel·lícula / Best Feature Film: L'ALTRA FRONTERA

Menció Especial del jurat / Special Jury Mention: TIME LAPSE

Premi del Públic / Audience Award: L'ALTRA FRONTERA

Premi Honorífic/ Honorary Award: Richard Stanley

Millor Curt / Best Short Film: EL GIGANTE

Menció Especial del jurat / Special Jury Mention- Short: HORSEFACE 

Premi del Públic / Audience Award - ShortPULSIÓN SANGRIENTA

JURAT: Richard Stanley, Jordi San Agustín, Eugenio Puerto

Els premis del Sant Cugat Fantàstic queden registrats a  

IMDB2.png

© SANT CUGAT FANTÀSTIC, 2020

  • Blanco Icono de YouTube
  • Blanco Icono de Instagram
  • w-facebook
  • Twitter Clean